Odhaduje sa, že do konca roka 2024 bude na svete takmer 42 000 coworkingov. Už teraz je ich požehnane veľa, preto sme sa rozhodli spraviť prehľad tých esteticky najpríťažlivejších.
Vybrali sme top 5 coworkingov, v ktorých je radosť pracovať. Aby sme neposkytovali len náš čisto subjektívny pohľad, tak sa odvolávame na webové stránky, ktoré taktiež rezonujú s daným výberom. 😉

Interiér coworkingu.

1. Hubud (Bali, Indonézia)

Pre digitálnych nomádov bude toto miesto ako stvorené úplne na všetko – na prácu, na odpočinok, na zábavu. Keby si bol/a panda, tak odtiaľto už v živote neodídeš. Priestor je totiž čiastočne skonštruovaný z bambusov. 🎍

Nachádza sa tu podkrovie, hlavná miestnosť, zasadačka, konferenčná miestnosť, kaviareň, záhrada a Skype miestnosť. Členovia môžu čerpať rôzne výhody, ako napríklad ubytovanie, prenájom skútra či vyzdvihnutie na letisku.

Zdroj: ubudhood.com

2. NeueHouse Coworking Space v Hollywoode (California, USA)

Tento coworkingový priestor je priam kolosálny. Je umiestnený v 7-poschodovej miestnosti v bývalej budove rádia CBS z roku 1938. Ide len o jednu z pobočiek NeueHouse. Ostatné sú rovnako štýlové.

Architektonická spoločnosť Rockwell Group prestavala zvukové pódiá a doplnila interiér o textílie, koberce, vankúše a dekoratívne prvky severnej Afriky. Pri vstupe do tohto coworkingu pocítiš historický presah 30.-tych rokov do súčasnosti.

Zdroj: neuehouse.com

3. Crew Collective (Montreal, Kanada)

Je možné, aby sa kedysi „chladné” kancelárie bývalej Royal Bank zmenili na útulné coworkingové priestory? Áno, je to možné! Zaslúžil sa o to montrealský architekt Henri Cleinge. Budova je rozčlenená na oblasti pre zamestnancov, členov coworkingu a návštevníkov kaviarne. Komplex má rozlohu 1 115 m2, čiže nikto sa tu nebude tlačiť ako sardinka v konzerve.

Už len z pohľadu na fotografie celý koncept vyzerá noblesne. Samotný Forbes zaradil Crew Collective do rebríčka najlepšie vyzerajúcich coworkingov na svete.

Zdroj: cleinge.com

4. DevX Coworking Space (Bombaj, India)

V tomto coworkingu je snáď všetko, na čo si človek hľadajúci pracovný priestor spomenie – flexi/vyhradené stolíky či súkromné/manažérske/meetingové/konferenčné/eventové/tréningové/herné miestnosti.

O tom, že ide o megalomanský projekt, svedčí aj rozloha využitej plochy (2 137 m2). Niekedy je lepšie raz vidieť ako 100-krát počuť, preto celú atmosféru môžeš navnímať vďaka virtuálnej prehliadke. Pri náhľade do budovy sme stratili reč, preto len dodáme, že isté časti interiéru vytvárajú dojem „hodinového” domu, čomu zodpovedá aj fotka uvedená nižšie.

Zdroj: devx.work

5. The Work Project (Hong Kong, Čína)

Čerešničkou na torte v našom výbere je The Work Project v Číne, ktorý zároveň operuje aj v Sydney a Singapure. Milovníci kníh tu nájdu knižnicu s literatúrou zameranou na architektúru, dizajn, kuchyňu, zahraničnú politiku či cestovanie.

Zdroj: theworkprojectglobal

Priestor je príznačný vysokým stropom a vertikálnou záhradou. V niektorých prípadoch návštevníkov uchvátia výrazné geometrické tvary interiérového vybavenia. Architektonický skvost sa v roku 2020 zapojil do medzinárodnej súťaže International Architecture Awards.

Zdroj: theworkprojectglobal

Hoci sme si vybrali len 5 coworkingov, na svete ich je omnoho viac. Sú výnimočné a my sa nimi snažíme inšpirovať, aby sme vo Flecku vytvorili to najpríjemnejšie prostredie pre našich návštevníkov.