Čo je to coworking, sme si písali v jednom z predošlých článkov. Čomu sme však zatiaľ nevenovali dostatočnú pozornosť, sú výhody úzko späté s prácou v coworkingu. A že ich teda je! 🙂
Nasledujúce benefity vás presvedčia o tom, že sa u nás oplatí mať svoj vlastný Fleck. V článku preberáme všeobecné výhody coworkingov, ktorými sa môžeme pýšiť tiež. Ba dokonca, Fleck Coworking dokáže ponúknuť niektoré veci nad rámec. Poďme sa na to bez váhania pozrieť!

Moderné vybavenie a útulný priestor vo Fleck Coworking.

Pšššt

V niektorých otvorených kancelárskych priestoroch býva celkom frmol. Pokiaľ má niekto dlhší telefonát, bolo by vhodné vyriešiť si ho v súkromí. Našťastie, v coworkingoch existujú tzv. „call rooms“, uzavreté miestnosti určené na telefonovanie. Ide o ohľaduplné riešenie, ako ostatných nerušiť pri práci. Dokonca aj u nás vo Flecku máme mini „call room”, kde sa do útulného priestoru zmestí véééľa dobrých ľudí. 😀

Call room vo Fleck Coworking.

Čistý priestor

Každý zodpovedá za vlastný stolík, avšak v coworkingu nájdete community manažéra, ktorý sa snaží udržiavať poriadok v celom priestore. Stačí sa s ním dohodnúť, ktoré veci môže zo stolíka upratať alebo nechať. Poriadok je dôležitý, lebo čím menej rušivých elementov je na stole, tým viac sa dokážeme sústrediť a byť produktívni.

24/7

Tejto výhode sa potešia najmä ranné vtáčatá alebo nočné sovy. Prístup do Fleck Coworkingu je časovo neobmedzený. Ktokoľvek má so sebou kľúč, môže pokojne pracovať aj o pol 3 v noci. Priestory vo Flecku sú slušne vybavené. Nájdete tu obývačku, kuchynku, toaletu, sprchový kút – čiže skoro ako druhý domov.

Potenciál pre spolupráce

Navštevovať coworking môže prakticky ktokoľvek. Nájdete tu ľudí s rôznymi profesiami. Účtovníci, architekti, interiéroví dizajnéri, kreatívni pracovníci, fotografi, programátori, študenti,... zoznam by mohol pokračovať. Táto rôznorodosť je skvelá v tom, že pokiaľ si chcete rozšíriť svoje obzory, osoba za vedľajším stolíkom vás môže „zasvätiť“. Nie je žiadnym tajomstvom, že aj naši členovia začali z ničoho nič spolupracovať a vytvárať úspešné projekty. Takýmto spôsobom sa z coworkingu stane networking.

Workshop vo Fleck Coworking.

Zníženie nákladov

Cenová dostupnosť je ďalšia výhoda, ktorá stojí za zmienku. Miesto v coworkingu je cenovo dostupnejšie ako prenájom vlastných kancelárskych priestorov. Ušetríte si zároveň aj čas, ktorý by bol potrebný na zariaďovanie interiéru. Všetko vybavenie sa nachádza už priamo vo vnútri a v cene sú arátané aj energie či wi-fi.

Benefity pre členov

Podľa toho, či si zaplatíte jednorazový vstup, alebo celomesačný vstup, môžete čerpať lukratívne výhody. Sem môžu patriť zľavy na kávičky, účasť zadarmo na prednáškach, diskusiách, workshopoch a iných podujatiach, ktoré coworking organizuje. Snahou komunity je členom priniesť niečo navyše.

Dog friendly

Je to tak! Coworking nie je len pre ľudí, ale aj pre zvieratká. Robia ostatným spoločnosť a „prihovárajú sa“, keď dochádzajú nápady. Pokiaľ si potrebujete svojho domáceho miláčika počas práce postrážiť, môžete si ho vziať so sebou. Pre istotu sa však dopredu spýtajte, či niekto v coworkingu nemá alergie (napr. na srsť), prípadne, či si niekto v ten istý deň neberie do priestorov ďalšieho psíka, ktorý „má rád svoje súkromie”. Snažíme sa byť ku všetkým maximálne tolerantní. 🙂

Fleck Coworking je dog friendly.

Je to len zopár výhod, ktoré práca v coworkingu so sebou prináša. Tak, ako sa rozrastáme, prichádzajú nové benefity. Aby ste boli medzi prvými, kto sa o nich dozvie, tak nás naďalej sledujte. Budú sa diať ešte veľké veci. Ale o tom už nabudúce. 😉